jesteś tutaj : usługi / software / Ferro Backup

Ferro Backup System

Ferro Backup System™ to oprogramowanie którym zabezpieczysz krytyczne dane dla funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa informacje przechowywane na komputerach podłączonych do sieci lokalnej.
System pozwala na :
- Szybki, równoległy backup
- Prosty i szybki sposób raportowania statusu ustawionych kopii
- Elastyczny sposób instalacji, pozwalajacy na instalacje oprogramowanie nie tylko na serwerze z systemem Windows ale i na Nas'ach takich firm jak np. Synology
- Backup systemów operacyjnych, danych w tym plików poczty (PST) oraz serwerów wirtualnych(VMWare ESX, ESXi free, vSphere)
- Niskie koszty wdrożenia rozwiązania
- Automatyczne wznawianie backupu
- Bezobsługowość


Opis programu

Ferro Backup System™ (FBS) to profesjonalny, sieciowy system backupu i archiwizacji danych przeznaczony dla firm i instytucji. Pozwala chronić dane przechowywane na stacjach roboczych, laptopach i sieciowych serwerach plików pracujących pod systemami Microsoft Windows®, Novell NetWare®, Linux, MacOS.  
poniżej podstawowe zalety oprogramowania:
Praca w systemie rozproszonym Program działa w architekturze klient-serwer, dzięki czemu istnieje możliwość równoległego wykonywania backupu z wszystkich komputerów (wykorzystywana jest moc komputerów klienckich a nie serwera backupu), kompresji i szyfrowania już po stronie stacji roboczej, backupu systemu operacyjnego, backupu delta (diff), backup przy zamykaniu systemu, etc.
Centralne sterowanie Backupem komputerów można sterować z jednego miejsca. W konsoli sterowania widoczne są wszystkie komputery, ich dyski i pliki. Wystarczy wybrać co, kiedy i gdzie ma się backupować. Odzyskiwanie danych również można wykonać nie odchodząc od serwera backupu.
Transparentna archiwizacja Archiwizacja jest wykonywana w tle (program nie wyświetla okna na komputerach klienckich) i nie jest odczuwalna przez pracowników. Dla każdego komputera można zwiększyć lub zmniejszyć priorytet wątku archiwizacji oraz ustalić przedział czasowy, w którym backup powinien być wykonywany wolniej.
Wygodne odzyskiwanie danych Administrator nie musi się zastanawiać, czy dana kopia jest kopią pełną, różnicową, czy kopią delta. Wszystkie kopie są wyświetlane, jak kopie pełne. Wystarczy wybrać komputer, punkt przywracania (datę backupu), zakres odzyskiwania i gdzie wypakować dane.
Automatyzacja zadań archiwizacji Raz skonfigurowany System może działać w tle. Nie ma konieczności ciągłego nadzoru.
Archiwizacja pełna Podstawowa forma archiwizacji. Za każdym razem wykonywany jest backup wszystkich wybranych dysków, katalogów lub plików.
Archiwizacja przyrostowa/różnicowa Archiwizacja plików, które zostały zmienione od czasu poprzedniej archiwizacji pełnej lub przyrostowej. Zwiększa szybkość wykonywania archiwizacji i oszczędza miejsce potrzebne do przechowywania archiwów.
Archiwizacja różnicowa na poziomie fragmentów plików (delta) Rozszerzenie archiwizacji przyrostowej/różnicowej. Daje jeszcze większą oszczędność miejsca na dysku archiwizacji oraz przyspiesza proces wykonywania kopii. Szczególnie przydatna przy archiwizacji dużych plików (np.: bazy danych, pliki pocztowe) z tego względu, że archiwizowane są tylko te części pliku, które zostały zmienione.
Backup baz danych
i plików poczty
Daje możliwość wykonania backupu bazy danych bez zatrzymywania serwera bazodanowego oraz backupu dużych plików pocztowych (Outlook *.PST) podczas godzin pracy.
Szyfrowanie archiwów i transferu Archiwizowane dane mogą być szyfrowane za pomocą algorytmów Rijndael(AES), Serpent, Twofish. Szyfrowanie odbywa się po stronie stacji roboczej, dlatego dane są zabezpieczone już podczas przesyłu do serwera archiwizacji.
Kompresja po stronie stacji roboczej Archiwizacja i kompresja danych odbywa się po stronie stacji roboczych. Dzięki temu wykorzystana zostanie moc obliczeniowa wszystkich komputerów w firmie i zmniejszy się ilość przesyłanych przez sieć danych. Z tego też względu na serwer archiwizacji można przeznaczyć zwykły komputer PC z większym dyskiem twardym.
Replikacja archiwów Możliwość automatycznego duplikowania archiwów z serwera archiwizacji do innej lokalizacji sieciowej, na dodatkowy dysk twardy, serwer NAS, serwer FTP, napęd optyczny (CD/DVD/Blu-Ray/HD-DVD), napęd taśmowy (DDS, DLT, LTO, AIT, etc.) lub na dysk w chmurze (backup online)
Aktualizacje automatyczne Oprogramowanie jest automatycznie uaktualniane na wszystkich komputerach wchodzących w skład Systemu.
Równoległa archiwizacja Podczas archiwizacji wykorzystywana jest moc obliczeniowa wszystkich komputerów. Z tego względu komputery mogą być archiwizowane w tym samym czasie.
Alerty administracyjne W przypadku wystąpienia awarii, operator otrzymuje powiadomienie na konto e-mail.
Otwarta architektura Możliwość uruchamiania zewnętrznych programów, skryptów lub plików wsadowych na serwerze backupu i na komputerach zdalnych przy użyciu Poleceń lokalnych i Poleceń zdalnych
Raporty Raporty zawierają dane podsumowujące przebieg archiwizacji, informacje na temat zaległych zadań archiwizacji oraz statystyki.
Ochrona przed ransomware Można zabezpieczyć dokumenty z komputerów i serwerów NAS oraz same kopie zapasowe przed programami szyfrującymi pliki typu ransomware.