jesteś tutaj : usługi / Inteligentne Instalacje

Czym jest dzisiaj inteligentny dom?
Mówiąc najprościej jest to system zarządzania. Dzięki informacjom pochodzącym z różnych elementów systemu (takich jak czujniki, detektory, elementy optyczne), "budynek" może reagować na zmiany środowiska wewnątrznego i zewnątrz, dla wczęsniej przygotowanych scenariuszy, co przyczynia się do maksymalizacji funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa domowników oraz minimalizacji kosztów takich jak ogrzewanie czy prąd. Pomysł jest tak stary jak ludzkość ale rozwój takiej technologii powstał w Stanach Zjednoczonych w latach '70. Systemy te początkowo stosowane były jako systemy zarządzania jedynie w biurowcach (głownie ze względu na koszt ich instalacji i wdrożenia) oraz obiektach przemysłowych.
Dzisiaj inteligentny dom jest już w zasięgu każdego z nas! Powstaje jednak pytanie co daje nam taki dom ?
Odpowiedz jest prosta - Wszystko ale ostateczny efekt zależy od naszych oczekiwań i pomysłowości.

Obecne systemu mogą dać nam:
  • -całkowitą kontrolę nad wszystkimi zainstalowanymi systemami, począwszy od alarmu przez oświetlenia i podlewania a kończąć na wentylacji
  • - zarządzanie i sterowanie wszystkimi mediami znajdującymi się w domu np. sprzętem audio i video.

Najczęściej jednak system ma nas wyręczać a wręcz pamiętać za nas o codziennych czynnościach i tak :
  • -moduł pogodowy może podjąć decyzję o zamknięciu okien na wypadek deszczu, rozwinięciu markizy jak robi się gorąco lub też włączeniu podlewania gdy wilgotność naszego trawnika spadnie poniżej oczekiwanej wartości.
  • -moduł temparatury dzięki czujnikom temperatury może sterować ogrzewaniem i wentylacją, dostosowując temperaturę do pór dnia lub naszej obecności oraz pogody na zewnątrz.
  • -moduł zmierzchowy dzieki znajomości dokładnej wartości światła zewnętrznego może włączyć lub wyłączyć ośwetlenie zewnętrzne dostosowując się do pory dnia lub też w połączeniu z innymi czujnikami włączyć swiatło w pomieszczeniach niedoświetlonych.
Odpowiednio skonfigurowany system może powiadomić nas (np sms) o tym, że był listonosz, że ktoś dzwonił domofonem gdy nie było nas w domu lub informowac o zdarzeniach w systemie alarmowym. Sterowanie takim domem jest dziecinie łatwe, ponieważ możemy nim sterować np. przez tablet lub telefon komórkowy. My od lat przy projektach wspópracujemy z firmą Nexwell, producentem inteligentnych instalacji.
Co jeszcze taki system potrafi możecie Państwo zobaczyć w poniższym filmie.Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem prosimy o kontakt, pomożemy doradzimy i zainstalujemy system odpowiedni do Państwa potrzeb.